Terapia Bacha - Centrum Kwiatowej Terapii dr Bacha

Kwiatowa Terapia dr Bacha
Przejdź do treści

Menu główne:

Zdrowie to bardzo proste mechanizmy
Terapia doktora Bacha

Jeśli człowiek zechciałby spowrotem odnaleźć swoją duszę, którą wędrując przez życie zagłuszył  lub wyparł ponieważ nie pasowała do okoliczności, do dokonywanych wyborów i podejmowanych decycji. Gdyby poczuł znowu harmonię swojej duszy ze światem i poczuł jak dziala na jego ciało, jak wewnętrzna energia jest w harmonii z energią wszechswiata. Byłby silny i szczęśliwy i te odczucia płynęłyby z jego wnętrza a nie z zewnętrznych odczuć. Taki stan buduje nasze zdrowie, siły witalne, energię życiową i uczucie euforii obecne każdego ranka po przebudzeniu, że wstał nowy niepowtarzalny dzień naszego życia, który zapiszemy w nasz twórczy sposób w harmonii z naturą czerpiąc z niej naszą energię – koło się zamyka.

Stan spokoju, którego doświadczamy gdy jesteśmy połączeni ze swoją duszą przekłada się na  jakość znajomości, jakość miłosnych wyborów, jakość naszego życia, to jakby światło przyświecało naszym decyzjom i wzmacniało nas.

Na drodze życia nawet połaczeni z naszą duszą dokonamy złych wyborów i czasem będziemy nieszczęśliwi ale ten stan będzie nas tylko wzbogacał gdyż pozwoli nam zobaczyć, że wszystkie najważniejsze odpowiedzi znajdują się w nas samych, wszystkie przychodzą z naszego środka, który ma połączenie z potężną naturą wszechświata. Zdrowie to względny stan równowagi pomiędzy tym co potrzebuje nasza dusza i ciało.  Ciało, tu mam na myśli najwłaściwsze pożywienie, które będzie nas odżywiać i uzdrawiać a nie zaśmiecać. Musimy wsłuchać się po raz kolejny w samopoczucie i ocenić nasz wygląd i procesy, które w nim zachodzą , jak szybko się starzejemy, jak się starzejemy, czy pogodnie, czy staliśmy się zrzędliwi, niemili, czy chce się nam jeszcze żyć pełnią życia, czy markujemy…
 
Zdrowie to bardzo proste mechanizmy, które zaczynają się psuć na poziomie subtelnym, jeszcze nie wiemy, że jesteśmy chorzy, gdy w naszym ciele następują minimalne zmiany zwiastujące chorobę. Zdrowie to harmonia na każdym poziomie dlatego warto się siebie codziennie pytać co nam w duszy gra?  Ona nam wszsytko opowie….
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego