Esencje doktora Bacha - Centrum Kwiatowej Terapii dr Bacha

Kwiatowa Terapia dr Bacha
Przejdź do treści

Menu główne:

Czym są esencje doktora Bacha?

Kwiatowe leki dr Bacha działają na nas jak harmonia natury.
 
 
Najprościej mówiąc działanie leków kwiatowych polega na zwiększeniu naszych wibracji , na przestawieniu się na naszą duchową osobowość, na dostarczeniu sobie potrzebnych rzeczy i usunięciu z naszego życia wszystkiego co powoduje nasze złe samopoczucie. Potrzebujemy do tego trochę uważności w postrzeganiu siebie i świata, gdyż to właśnie świat nieustannie wysyła nam sygnały, proste komunikaty co jest dla nas własciwe. Wsłuchanie się w siebie, w swój głęboki oddech to jak codzienne miłe i troskliwe powitanie samego siebie: witaj, jak się czujesz?, czy mogę coś dla ciebie zrobić?,  z całego serca życze ci miłego, radosnego, spokojnego dnia!

Życie człowieka to cząstka większego dzieła stworzenia. Jesteśmy częścią wielkiego systemu będąc jednocześnie wielkimi indywidualnościami, każda komórka naszego
Kwiatowe leki dr Bacha działają na nas jak harmonia natury.
ciała jest tylko nasza, jedyna i niepowtarzalna, ale nadal to tylko ułamek sił życiowych  wielkiej całosci.  Jedność wszystkiego stworzenia na ziemi jest silnie z nami związana i stanowi wspólną, wyższą formę energii, stąd określenie, iż wszystko jest energią.jest tylko nasza, jedyna i niepowtarzalna, ale nadal to tylko ułamek sił życiowych  wielkiej całosci.  Jedność wszystkiego stworzenia na ziemi jest silnie z nami związana i stanowi wspólną, wyższą formę energii, stąd określenie, iż wszystko jest energią.

Harmonia wszechświata przejawia się w najprostszych rzeczach jak zwykły płatek sniegu, po  najbardziej skomplikowane jak  rodzące się i umierające systemy planetarne. Częścią tej harmonii jest również człowiek ze swoim niepowtarzalnym, unikatowym jak linie papilarne życiem. Każdy człowiek jest częścią tego wszechświata i wnosi do niego swoją nieśmiertelną duszę – prawdziwą osobowość. Harmonia i życie zgodne z pozytywnymi wartościami płynącymi z wyższej osobowości gwarantują nam równowagę, zdrowie i radość życia. Te wartości to łagodność, wytrwałość, odwaga, stałość, mądrość, radość życia, stanowczość.  Żyjąc  w niezgodzie ze swoją duszą prędzej czy później stajemy się nieszczęśliwi i pojawią się u nas cechy, których nie lubimy : zarozumiałość, okrucieństwo, nienawiść, egoizm, ignorancja, chciwość i to właśnie te cechy są przyczyną prawdziwych chorób. Jednym z aspektów życia w harmonii jest wpływ ogromnego pola energii kwiatów i drzew (natury) na stan energetyczny naszego pola energetycznego, chociaż niewidzialne a działa.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego